SEZON 2006-2007

29.01.2007
Pierwszy start i pierwsze zwycięstwo naszego zawodnika na zawodach na śniegu w tym sezonie
autor: JW
Mikołaj Włodarczyk zdobył srebrny medal w klasie C1 i złoty medal w klasie D1 na pierwszych zawodach zaliczanych do Grand Premio Italia w Campo Felice we Włoszech w dniach 27-28.01.2007.
 

 
Zaczęło się bardzo pechowo. Mikołaj zgłoszony na zawody zaliczane do Pucharu Europy WSA, które miały odbyć się w Szwajcarii postanowił wykorzystać ferie w szkole i przez kilka dni potrenować na śniegu. W związku z tym, ze śniegu nie było wtedy nigdzie w Polsce, udaliśmy się do ośrodka treningowego we włoskich Dolomitach: do Scuola Federale Centro Sleddog Marmarole 10 km od Auronzo aby później przenieść się do Szwajcarii. Jednak w dwa dni po przyjeździe w Dolomity Szwajcarzy odwołali zawody z powodu braku śniegu (w Dolomitach śniegu było wtedy po pachy). Byliśmy załamani. Wtedy włosi zaprosili Mikołaja na pierwsze zawody zaliczane do Pucharu Włoch do Campo Felice.........  90 km na wschód od RZYMU !!!! Do przejechania mieliśmy 800 km z obozu w Dolomitach na południe Włoch do miejsca zawodów. Nikt z nas nie wierzył, że w tym czasie gdy Szwajcarzy odwołują zawody z powodu braku śniegu będzie śnieg w okolicach Rzymu. A był. I to było go ponad 50 cm. Bajka nie zawody. W pierwszy dzień trasa była bardzo wymagająca gdyż przygotowana była przez ratraki dzień po świeżym opadzie. Ale w nocy po pierwszym dniu temperatura spadła do minus 19 stopni i w drugim dniu trasa była bardzo szybka.
 

 
Po pierwszym dniu Mikołaj był pierwszy w D1. W C1 był drugi, zaraz za Mistrzynią Włoch w tej klasie Olivią Piacentini (6 miejsce w C1 na MŚ WSA we Frauenwald 2006). W drugi dzień na "szybkiej nawierzchni" Mikołaj podwoił swoją przewagę w D1 oraz nadrobił 10 sek do Olivii w C1. Niestety tylko tyle. Trzeci w C1 był Gianpiero Sabella, dotychczasowy Mistrz Włoch i Mistrz Europy WSA z Nauders 2005 w klasie D1, który od tego sezonu rozpoczął starty w C1.
 
Oprócz Mikołaja w zawodach uczestniczyło jeszcze dwóch juniorów z Włoch. Obaj startowali w klasie D1. Jeden z nich był 3.

© Copyright Durango Rimo


KOMENTARZE (1)
  • Justyn ŁYŻWA napisał(a):
    Gratulacje
    Serdeczne gratulacje dla Mikołaja. Mimo "przygód" -sukces. A zazdrośnicy twierdzą, że w D-R nie ma "pracy z juniorami".... Hehe
PODOBNE WIADOMOSCI (3)
21.03.2006
Jolanta Sołek i Mikołaj Włodarczyk zdobywcami Pucharu Europy WSA za sezon(...)
23.01.2006
Mateusz Surówka i Mikołaj Włodarczyk startowali w Mistrzostwach Niemiec
04.05.2005
Mikołaj Włodarczyk zdobywcą Pucharu Europy WSA w sezonie 2004/2005 w klasie D1



 
 
       
Linkor KEbeth Studio