SEZON 2006-2007

19.02.2007
Zuberec szczęśliwy dla Durango. Na tegorocznych ME WSA skasowaliśmy rekordową ilość medali: sześć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe
autor: JW
 
Tego jeszcze w historii naszego klubu nie było. Dziesięć medali w tym trzy złote dla Mateusza Surówki. Tomek Kudełka i Paweł Maciąg w pięknym stylu obronili swoje mistrzowskie tytuły na grenlandach. Jola Sołek po raz pierwszy wysłuchała mazurka. Srebro Tomka Jamrożego pozwoliło naszej drużynie narodowej potwierdzić, że jesteśmy najlepsi.
 
 
Niemcy drużynowo spadli poza pierwszą trójkę. Widać było radość Agnieszki Błach i Małgorzaty Krupy jak stawały na pudle oraz Mikołaja Włodarczyka z 5 lokaty w najtrudniejszej klasie C1.
Mimo wielkiej radości były też małe smutki. Mikołaj Włodarczyk o 1 setną punktu przegrał walkę o tytuł najlepszego europejskiego juniora ze swoim odwiecznym rywalem Marco Diemerem, zadowalając się tytułem v-ce mistrza. Dodatkowo Mikołaj otarł się o pudło w D1 zajmując czwartą lokatę. Marzena Siewiorek po kontuzji jednego psa straciła medal w B2. Całe szczęście, że Justyn Łyżwa jak zwykle nie stracił dobrego humoru zajmując 7 lokatę w SJM.
 
A oto medalowe miejsca Polaków:
 
Klasa A - Mistrz Europy WSA Mateusz Surówka
Klasa B2 - Mistrz Europy WSA Jolanta Sołek
Klasa C1 - Mistrz Europy WSA Mateusz Surówka
Klasa C2 - Mistrz Europy WSA Paweł Maciąg
Klasa D1 - Mistrz Europy WSA Mateusz Surówka
Klasa D2 - Mistrz Europy WSA Tomasz Kudełka
 
Klasa D1 - V-ce Mistrz Europy WSA Tomasz Jamroży
Klasa Junior - V-ce Mistrz Europy WSA Mikołaj Włodarczyk
 
Klasa B2 - II V-ce Mistrz Europy WSA Małgorzata Krupa
Klasa D2 - II V-ce Mistrz Europy WSA Agnieszka Błach
 
 
Z zawodników z innych polskich klubów Maciej Tomaszewski zdobył tytuł II V-ce Mistrza Europy WSA w klasie C2. Krzysztof Janecki był 16 w najbardziej obstawionej klasie B1, Zbyszek Kunert zajął 13 miejsce w najtrudniejszej jak zawsze C1, Darek Stawicki zdobył bardzo wysokie 7 miejsce w D1, Grzegorz Sztukiewicz był 13 w D1, Grzegorz Kapusta 14 w D1, Dominik Kotwasiński 16 w D1, Adam Mańka 17 w D1, Michał Fołtys 19 także w D1, Roman Radłowski zajął 4 lokatę w D2. Na dodatek prawie Polak - Stefan Krkoszka z Czech zakasował wszystkich w B1 wykonując 100% planu (jeden Czech na ME jeden złoty medal).
 
WIADOMOŚĆ Z DNIA 27.03.2007
Junior Marco Diemer został zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu i został mu odebrany tytuł Mistrza Europy Juniorów WSA 2007. Tym samym Mistrzem Europy Juniorów WSA Zuberec 2007 został Mikołaj Włodarczyk. Mikołąj przesunął się także na 4 miejsce w klasie C1 seniorów.
 
Media o Mistrzostwach:
 

© Copyright Durango Rimo


KOMENTARZE (1)
  • a.wilczopolsi napisał(a):
    nic dodać
    NO cóż Jacku, nic dodać nic ująć. Jedno z wielu moich marzeń sie spełniło. To co ci juz kiedyś mówiłem, że nie udało mi się tego zrobić z Inuitem dokonało sie w Durango,który jest obecnie liderem w ekstraklasie zaprzęgowej. Jeszcze raz wam gratuluję i pozdrawiam. Trzeba podjąc decyzję co zrobić, aby sformalizować ekstraligę zaprzęgową i tym samym mieć możliwość ochrony części klubów dzięki którym ten sport może istnieć.
PODOBNE WIADOMOSCI (5)
10.03.2008
3 złote medale dla Mateusza Surówki, srebro dla Joli Sołek i Tomka Kudełki, brąz(...)
18.02.2008
Durango na Otwartych Mistrzostwach Niemiec w Haidmuhle 16-17.02.08
14.02.2006
4 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy zdobyli członkowie Durango-Rimo na MŚ we(...)
23.01.2006
Mateusz Surówka i Mikołaj Włodarczyk startowali w Mistrzostwach Niemiec
18.04.2005
Mateusz Surówka zdobywcą dwóch tytułów mistrzowskich w Nauders 
 
       
Linkor KEbeth Studio