SEZON 2006-2007

28.03.2007
Mikołaj Włodarczyk Mistrzem Europy Juniorów WSA Zuberec 2007
zródlo: www.wsa-sleddog.com
autor: JW

Podczas Mistrzostw Europy WSA w Zubercu 2007 badaniami antydopingowymi objętych zostało 10 zawodników. Badania próbek moczu wykonało laboratorium w Szwecji. Na dziesięć próbek z serii „A” dziewięć miało wynik negatywny a jedna próbka pozytywny. Natychmiast wykonano powtórne badania na próbce „B” pod nadzorem niezależnego obserwatora spoza laboratorium które wykonywało test próbek „A”. Wynik próbki „B” także okazał się pozytywny. Wykryto dwie substancje dopingowe: cafeine i thibromine. Próbka „A” i „B” była pobrana od psa o imieniu „Ginger” na którym startował junior Marco Diemer z Niemiec.

 

Wyrok Zarządu WSA był jednomyślny ( Jacek Włodarczyk nie brał udziału w debacie jak i w głosowaniu ze względu na syna Mikołaja Włodarczyka który startował na tych samych zawodach konkurując z Marco Diemerem). Dyskwalifikacja zawodnika, odebranie mu tytułu Mistrza Europy Juniorów WSA 2007, dyskwalifikacja w klasie C1 w której startował Marco zajmując w klasyfikacji z seniorami bardzo wysoką 4 pozycję.

 

Tym samym Mikołaj Włodarczyk zajmujący w klasyfikacji generalnej w C1 5 lokatę przesunął się na 4 miejsce otrzymując jednocześnie tytuł Mistrza Europy Juniorów WSA 2007 (różnica pomiędzy Mikołajem a Marco wynosiła w wynikach końcowych tylko 16 sek.) Marco Diemer ma również zakaz startu w zawodach mistrzowskich i pucharowych WSA na okres 2 lat.

 
Marco Diemer od 4 lat konkurował z Mikołajem. Na MŚ WSA w Cortina d'Ampezzo i we Frauenwaldzie był szybszy, na ME WSA w Nauders także. Mikołaj wygrał z Marco tylko raz na Mistrzostwach Niemiec we Frauenau w 2006. Mikołaj był wted 2 w D1 a Marco 5 (w klasyfikacji generalnej z seniorami).

Ze względu na to, że Marco Diemer jest niespełna 15 letnim zawodnikiem i nikt do końca nie wierzył aby to on podał środki dopingujące swoim psom, zdyskwalifikowany w startach na zawodach mistrzowskich i pucharowych WSA został także jego ojciec Rainer Diemer, czołowy zawodnik niemiecki startujący w klasie B1.

 

Wśród 10 badanych zawodników w Zubercu był jak co roku Mateusz Surówka oraz zaprzyjaźniony z nami Stefan Krkoszka. Wyniki badań psów Mateusza jak i Stefana były negatywne. Psy Mateusza Surówki, Andrzeja Wilczopolskiego są badane już od kilku lat zarówno na mistrzostwach WSA jak i FISTC zawsze z wynikiem negatywnym. W zeszłym roku na MŚ we Frauenwald oprócz Surówki badane były też psy Tomasza Kudełki.

 

Jak widać Nasi zawodnicy potrafią wygrywać bez sięgania po środki dopingujące

 

Jacek Włodarczyk

 

© Copyright Durango Rimo


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (1)
19.02.2007
Zuberec szczęśliwy dla Durango. Na tegorocznych ME WSA skasowaliśmy rekordową(...) 
 
       
Linkor KEbeth Studio