SEZON 2008-2009

26.01.2009
Złoto dla Mikołaja Włodarczyka oraz srebro dla Mateusza Juszczyka w klasie C1 na zawodach sprinterskich w Zadov (CZ) 24-25.01.2009
Zawody rozegrane zostały na trasach biegowych ośrodka sportów zimowych w Zadov w Czechach. Na starcie stanęło 54 zawodników startujących w sprincie (na dystansie 8 i 10 km) i midzie (na dystansie 18 km) w tym 8 Polaków (3 z naszego Klubu) i 1 Słowak. Najliczniej obstawionymi klasami był SKJ i klasa C1.

Trasa należała do trudnych: kilka wyczerpujacych podbiegów, trudne zjazdy i kilkanaście technicznych zakrętów. Kilka załóg przywiozło psy w workach. Długości tras zostały poddane w wątpliwość po pomiarach GPS dokonanych przez Darka Stawickiego. Długości trasy w klasie C miały zamiast 8 km 9,4 km. Tym samym trasa B,A,SJK musiała mieć więcej niż 10 km gdyż dotakowa pętla na pewno była dłuższa niż 600 m :-)

Atmosfera jak na typowych czeskich zawodach - familiarna.

W klasie A1 na 3 startujących zawodników zwyciężył Stepan Krkoska z Czech wyprzedzając dwóch pozostałych zawodników w tej klasie Krzysztofa Janeckiego z Klubu HuskyFan i Dariusza Juszczyka z Klubu Durango Rimo

W klasie B też tylko 3 startujących zawodników. Na pierwszym miejscu Helena Levickova z Czech. Za nią Michał Świderski z Klubu Grey i Anna Bajer z Klubu Biały Kieł

W klasie C na 4 startujących zawodników (na liście wyników jest 3 ale powinno być 4 bo jeden z zawodników wystartował ale nie ukończył wyścigu) złoto dla Slavomira Pavlika, srebro dla Dagmary Nesnerovej a brąz dla Anny Bajer.

W klasie C1 na 9 startujących zawodników złoty medal wywalczył Mikołaj Włodarczyk z Klubu Durango Rimo a srebrny Mateusz Juszczyk - także z Klubu Durango Rimo. Brązowy medal przypadł Czechowi Martinowi Skodzie. W tej klasie startował także Dariusz Stawicki z Klubu Husky Fan który uplasował się na 6 pozycji. 7 pozycję zdobył Waldemar Stawowczyk z Klubu Wataha, z powodu braku klasy C2, startujacy w C1 na grenlanach.

W klasie SKJ1W jedna nasza zawodniczka Agnieszka Rychwalska z Klubu Biały Kieł,  która zajęła 8 pozycję na 9 startujacych zawodniczek