SEZON 2009-2010

21.01.2010
Złoty, srebrny i brązowy medal zdobyli nasi zawodnicy na zawodach w Unterjoch 2010
autor: jw
Unterioch/Allgau 16-17 stycznia 2010
 
Zawody VDSV w Unerjoch jak co roku przyciągnęły czołówkę niemieckich zawodników dla których te zawody są eliminacją do MŚ WSA i ME ESDRA. Dodatkowo wśród około setki zawodników na starcie pojawili się Austriacy, Holendrzy i trójka Polaków: Mateusz Surówka i Mikołaj Włodarczyk z Klubu Durango Rimo oraz Waldemar Stawowczyk z Klubu Wataha.
 
Trasy w Unterjoch należą do najtrudniejszych w Europie. Pamiętamy wyścig z 2008 i 2009 roku, gdzie oblodzonych zjazdach konieczne było używanie łańcuchów na matach. W tym roku było trochę innaczej. W pierwszym dniu zawodów pogoda dopisała. Temperatura minus 10 stopni, świeży, miękki śnieg, dobrze przygotowane trasy sprzyjały sportowej rywalizacji. Do tego błękitne niebo i wspaniałe widoki alpejskich szczytów. Niestety w nocy warunki pogodowe zmieniły się diametralnie. Temperatura podniosła się do plus 2 stopni. Deszcz ze śniegiem i porywisty wiatr zamieniły już wymagające dobrej techniki jazdy na saniach trasy, w delikatne piekiełko. Czasy przejazdu zawodników wydłużyły się o kilka mnut. Wielu z nich postanowiło wycofać się ze startów a wielu z tych, którzy wystartowali wycofało się z trasy.
 
 
W klasie C1 w której pierwszego dnia na starcie stanęło 18 zawodników, aż 5 na drugi dzień nie zdecydowało się na start. Najszybszym w tej klasie okazał się faworyt Mateusz Surówka. Zaraz za nim uplasował się Mikołaj Włodarczyk. Iris Mauderer jako najlepsza zawodniczka z niemieckiej ekipy zajęła trzecią lokatę. Czwarty był Marco Diemer a piąta Daniela Bigalke. Dopiero za trójką Niemców na metę wjechało dwóch najszybszych Holendrów w tym Roderick Glastra.
 
 
 
Jak zwykle obok klasy C1 największa rywalizacja panowała w klasie B1. Na starcie stanęło 11 zawodników z których w drugim dniu nie wystartowało dwóch. Tutaj także wygrał faworyt Stepan Krkoska z Czech. Na drugim miejscu uplasował się jego największy konkurent Paul Weyand i najlepszy zawodnik FISTC w tej klasie Georg Patsch. W tej klasie nasz zawodnik Mateusz Surówka zajął piątą pozycję.
 
W klasie D1 na pierwszym miejscu gwiazda tego sezony w klasie D1 Austriak Christoph Rotter. Drugą lokatę zajął Thomas Hafner, który po rocznym zakazie startów powrócił do gry w pełni formy. Trzecie miejsce zdobył Mikołaj Włodarczyk. W klasie startowało 8 zawodników z których dwóch wycofało się ze startów na drugi dzień a nasz Mateusz Surówka wycofał się z trasy jeszcze w korytarzu startowym
 
 
Galeria foto z zawów Monika Stawowczyk: http://manu.dogomania.pl/coppermine/thumbnails.php?album=52

© Copyright Durango Rimo


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (4)
14.01.2010
Na zawodach w Seefeld/Scharnitz 2010 ekipa DR zdobywa 4 medale
27.09.2009
Surówka i Jamroży zdobywcami Pucharu Europy WSA za sezon 2008/2009
15.01.2009
Polsko-Czeski Team Surówka-Wlodarczyk-Krkoska na Zawodach w Unterjoch 10-11.01.(...)
10.12.2008
Małopolski Laur Sportu dla Mikołaja Włodarczyka 
 
       
Linkor KEbeth Studio