SEZON 2005-2006

11.01.2006
Zakończyły się II zawody zaliczane do Pucharu Polski na saniach Jakuszyce 2006
autor: Jacek Włodarczyk
Zawody w średnim dystansie zostały odwołane ze względu na brak konieczniej ilości startujących zawodników. W sprincie uczestniczyło 54 zawodników: 48 z Polski, 2 z Niemiec, 2 ze Słowacji i 2 z Czech.
 
Najbardziej pasjonującą była walka Tomka Jamrożego i Mikołaja Włodarczyka w klasie D1. W drugim dniu zawodów Tomek Jamroży zszedł z wynikiem poniżej 10 minut (9.52,86) na strasie która liczyła 5.170 m co daje rewelacyjną średnią prędkość na takim dystansie w biegu z dwoma psami SH. Dla porównania najlepszy łaczny czas osiągnięty na tej samej trasie w klasie D0 (eurodogi Karola Stanisławskiego) był o ponad 4 minuty gorszy od czasów Mikołaja i Tomka. Cieszy bardzo dobry wynik Zbyszka Moskalika w Klasie C1 (2 miejsce za Litvajem Milosem ze Słowacji a przed Lianą Pilcerovą tez ze Słowacji). Najbiedniejszi byli zawodnicy startujący w "2", Marcin Czerwony który startował w klasie B2 i Marzena Siewiorek która statrowała w klasie C2 i D2. Z powody braku wystarczającej ilości zawodników startujących w tych klasach zostali oni sklasyfikowani odpowiednio w B1, C1, D1. Zdjęcia http://www.leszek.kom.pl
 
 
Klub Durango Rimo zdobył 2 złote medale:
Mikołaj Włodarczyk w klasie D1
Mikołaj Włodarczyk w klasie D1 junior
 
2 srebrne medale:
Tomasz Jamroży w klasie D1
Zbigniew Moskalik w klasie C1
 
oraz 1 brązowy medal:
Lucyna Żywicka w klasie SJW
 
PUCHAR POLSKI PZSPZ
SZKLARSKA PORĘBA - JAKUSZYCE
07 - 08.01.2006
WYNIKI KOŃCOWE
 
Kategoria SJM

1. ŁACEK Jan (BIAŁY KIEŁ) 00:26:11,17 00:27:12,09 (total: 00:53:23,26)
2. WODZIŃSKI Maciej (GREY) 00:28:08,38 00:27:54,58 (total: 00:56:02,96)
3. POPŁOŃSKI Jarosław (SFORA) 00:30:14,24 00:31:54,22 (total: 01:02:08,46)
4. ŚWIERŻEWSKI Marcin (HUSKY FAN KATOWICE) 00:30:22,90 00:33:17,63 (total: 01:03:40,53)
5. BINDUGA Miron (SFORA) 00:34:53,40 00:33:19,08 (total: 01:08:12,48)
6. ŁYŻWA Justyn (DURANGO RIMO) 00:38:42,88 00:39:28,22 (total: 01:18:11,10)
7. KRKOSKA Stepan (EXTREME) NS

Kategoria SJW

1. RYCHWALSKA Agnieszka (BIAŁY KIEŁ) 00:30:06,44 00:28:26,72 (total: 00:58:33,16)
2. JARECKA Agnieszka (EXTREME) 00:41:20,72 00:43:04,60 (total: 01:24:25,32)
3. ŻYWICKA Lucyna (DURANGO RIMO) 00:45:16,06 00:44:31,61 (total: 01:29:47,67)

Kategoria A

1. GÓROWSKI Andrzej (NUNATAKI) 00:33:11,46 00:32:05,68 (total: 01:05:17,14)
2. BRANSE Erik (DSLT) 00:41:40,35 00:40:59,00 (total: 01:22:39,35)
3. LIEBE Steffen (MSC / DSSV) 00:42:30,09 00:42:43,66 (total: 01:25:13,75)
4. ZAJĄC Tadeusz (EXTREME) 00:58:02,49 00:54:31,36 (total: 01:52:33,85)

Kategoria B0

1. WODZIŃSKI Maciej (GREY) 00:34:10,36 00:23:16,64 (total: 00:57:27,00)
2. TRACZ Igor (NORDKAPP) 00:30:36,78 00:29:36,90 (total: 01:00:13,68)
3. KOTWASIŃSKI Dominik (WATAHA) 00:33:13,03 00:33:50,01 (total: 01:07:03,04)
4. SZATANIK Anna (SFORA) 00:42:15,12 00:39:14,37 (total: 01:21:29,49)
5. SERAFIN Dariusz (SFORA) 00:45:15,70 00:42:29,97 (total: 01:27:45,67)

Kategoria B1

1. KRKOSKA Stepan (EXTREME) 00:24:03,38 00:24:41,33 (total: 00:48:44,71)
2. SNELA Katarzyna (TOGO) 00:28:19,95 00:28:00,94 (total: 00:56:20,89)
3. JANECKI Krzysztof (HUSKY FAN KATOWICE) 00:30:24,79 00:30:26,42 (total: 01:00:51,21)
4. MARZEC Laura (SFORA) 00:31:30,21 00:32:43,80 (total: 01:04:14,01)
5. MARZEC Henryk (SFORA) 00:33:13,56 00:32:59,48 (total: 01:06:13,04)
6. CZERWONY Marcin (AMAROK TEAM) 00:55:43,21 00:59:54,31 (total: 01:55:37,52)

Kategoria C0

1. BIERNACKA Agnieszka (HUSKY FAN KATOWICE) 00:15:17,14 00:14:56,69 (total: 00:30:13,83)
2. TOMASZEWSKI Maciek (NUNATAKI) 00:17:18,84 00:16:44,03 (total: 00:34:02,87)
3. ŚWIDERSKI Michał (GREY) 00:17:08,72 00:18:10,77 (total: 00:35:19,49)
4. KAMIEŃSKI Bogumił (SFORA) 00:19:24,82 00:18:35,13 (total: 00:37:59,95)
5. JAMROŻY Ryszard (DURANGO RIMO) 00:21:51,05 00:21:13,16 (total: 00:43:04,21)

Kategoria C1

1. LITVAJ Milos (GREY) 00:15:33,88 00:14:48,45 (total: 00:30:22,33)
2. MOSKALIK Zbigniew (DURANGO RIMO) 00:17:04,67 00:16:12,16 (total: 00:33:16,83)
3. PILCEROVA Liana (MUSHER KLUB LUCENEC) 00:18:04,03 00:17:03,41 (total: 00:35:07,44)
4. KUNERT Zbigniew (EXTREME) 00:18:07,15 00:17:40,34 (total: 00:35:47,49)
5. KURKA Zdenek (MC POMODA) 00:18:56,66 00:18:32,32 (total: 00:37:28,98)
6. RAKOCY Jarosław (EXTREME) 00:21:16,44 00:19:59,14 (total: 00:41:15,58)
7. WIECZOREK Artur (TRAVOIS) 00:21:38,51 00:20:22,12 (total: 00:42:00,63)
8. PODBIELKOWSKI Grzegorz (SFORA) 00:21:59,29 00:22:22,93 (total: 00:44:22,22)
9. STAWICKI Dariusz (HUSKY FAN KATOWICE) 00:21:52,47 00:22:48,59 (total: 00:44:41,06)
10. DOMAŃSKI Adrian (SFORA) 00:24:08,65 00:21:36,00 (total: 00:45:44,65)
11. BRZANK Mateusz (junior) (GREY) 00:25:32,08 00:22:54,48 (total: 00:48:26,56)
12. SIEWIOREK Marzena (DURANGO RIMO) 00:24:39,23 00:26:28,34 (total: 00:51:07,57)

Kategoria D0

1. STANISŁAWSKI Karol (CZE-MI) 00:13:06,02 00:12:00,09 (total: 00:25:06,11)
2. PASIERB Anna (AMAROK TEAM) 00:13:37,98 00:12:46,13 (total: 00:26:24,11)
3. ŚWINIARSKA Zuzanna (HUSKY FAN KATOWICE) 00:13:59,34 00:12:28,12 (total: 00:26:27,46)
4. WĘGRZYN Robert (junior) (*LT) (NORDKAPP) 00:18:29,86 00:19:19,88 (total: 00:37:49,74)

Kategoria D1

1. WŁODARCZYK Mikołaj (junior) (DURANGO RIMO) 00:10:37,18 00:10:04,26 (total: 00:20:41,44)
2. JAMROŻY Tomasz (DURANGO RIMO) 00:11:02,34 00:09:52,86 (total: 00:20:55,20)
3. DUDA Janusz (HUSKY FAN KATOWICE) 00:13:50,22 00:11:22,72 (total: 00:25:12,94)
4. WRÓBLEWSKI Michał (junior) (SFORA) 00:15:11,20 00:13:27,87 (total: 00:28:39,07)
5. WRÓBLEWSKI Piotr (junior) (SFORA) 00:14:27,92 00:14:37,38 (total: 00:29:05,30)
6. WYRWAS Adam (SFORA) 00:17:46,99 00:15:33,42 (total: 00:33:20,41)
7. RAKOCY Adrian (junior) (EXTREME) 00:23:52,56 00:14:34,07 (total: 00:38:26,63)
8. SIEWIOREK Marzena (*LT) (DURANGO RIMO) 00:16:23,89 00:34:24,55 (total: 00:50:48,44)

UPOMNIENIE
StNr: Race Rule / Przepis
5 16.4.4
4 16.4.4
1 16.4.4
3 16.4.4
6 16.4.4
11 16.4.4
12
*) Spóźnienia na start (kara 30% od uzyskanego czasu biegu)
Numery: 59, 75

TIMING: SIZ M. Zieliński - Wałbrzych tel.(074) 8434112, 0602722968 www.bit-w.com.pl Strona

 

© Copyright Durango Rimo


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (4)
03.01.2006
Mamy wyniki. W zawodach "Sylwester 2005" uczestniczyło 124 zawodników z(...)
28.11.2005
11 medali w tym 6 złotych tyle zdobyli członkowie Klubu Durango-Rimo w Lublińcu
04.05.2005
Mikołaj Włodarczyk zdobywcą Pucharu Europy WSA w sezonie 2004/2005 w klasie D1
16.04.2005
Mistrzostwa Polski w Sprincie PFSZPRP



 
 
       
Linkor KEbeth Studio