SEZON 2007-2008

31.12.2007
Durango rozpoczyna z sukcesami nowy sezon. 10 medali dla naszych zawodników w Jakuszycach 2007
autor: JW
W Zawodach Sylwestrowych "Na Pograniczu" wystartowała rekordowa liczba 140 zawodników: z Niemiec, Holandii, Słowenii, Czech, Słowacji i Polski. Najbardziej obstawioną klasą była jak zwykle klasa C1 (19 zawodników ukończyło zawody). Zawodnicy Durango Rimo spisali się bardzo dobrze zdobywając 10 medali. W barwach klubowych debiutował Markus Wójcik startując w klasie O1 oraz Anna Suwalska startując w klasie C1, zajmując wysoką 11 pozycję. Brawa dla Lidii Dominikowskiej która pomimo tego, że uplasowała się dopiero na 14 pozycji w C1, dała sobie doskonale radę, po raz pierwszy w życiu startując na saniach.

Medalowe miejsca zdobyli:
Mateusz Surówka - złoto w klasie O1 oraz złoto w klasie C1
Tomasz Jamroży - złoto w klasie D1
Paweł Maciąg - złoto w klasie C2
Agnieszka Błach - złoto w klasie D2
Mikołaj Włodarczyk - brąz w klasie C1 oraz złoto w klasie C1 Junior i srebro w klasie D1 Junior
Chrystian Pela - brąz w klasie A1
Ryszard Jamroży - brąz w klasie D0
Ostrą walkę w klasie C1 LZ stoczyli pomiędzy sobą Jerzy Suwalski i Jacek Włodarczyk. Nieznacznie z przewagą 4 sekund zwyciężył Jerzy Suwalski :-)