SEZON 2007-2008

07.01.2008
Zakończył się I-II etap Alpirace 2008
zródlo: www.alpirace.eu
autor: JW
 
 
Jesteśmy po pierwszym wyścigu najważniejszych pucharowych zawodów sprinterskich w tym  sezonie czyli Alpirace 2008. Zawody odbywały się w bawarskiej miejscowości Wildsteig 5-6.01.2008. Przywieźliśmy do domu jeden złoty medal dla Mateusza Surówki w 4NB i dwa brązowe medale. Jeden dla Mikołaja Włodarczyka w 4 NB drugi Mateusza Surówki w 8NB
 
W drugi dzień startów były warunki jakich już dawno nie widziano na zawodach. Na 50 centymetrową warstwę śniegu spadł ulewny deszcz i padał cały dzień zamieniając trasę w breję o półmetrowej głębokości (psy zapadały się po uszy w mieszance wody ze śniegiem). Do tego porwisty wiatr przekraczający prędkość 100 km/h. Organizatorzy jednak nie odwołali ani nie skrócili etapu i właściwie drugiego dnia wyścigi rozpoczęły się od nowa. Czasy najlepszych zawodników drugiego dnia były gorsze od 5 min w czwórkach do 20 minut w open.
Za tydzień drugi etap w bawarskim Unterjoch.
Pierwsze 3 miejsca w klasach:

4 psy open:
1 Kiesle, Benjamin D 00:17:26 00:20:41 00:38:07
2 Pavlik, Slavomir CZ 00:17:05 00:21:43 00:38:48
3 Dickel, Bernd D 00:18:08 00:22:00 00:40:09

4 psy NB:
1 Surowka, Mateusz PL 00:18:43 00:23:12 00:41:56
2 Weyandt, Paul D 00:19:30 00:24:07 00:43:37
3 Wlodarczyk, Mikolaj PL 00:20:20 00:26:01 00:46:21

6 psów open:
1 Trnka, Jiri, Jr CZ 00:26:35 00:35:14 01:01:50
2 Ropertz, Rudolf D 00:27:18 00:36:04 01:03:22
3 Krupicka, Petr, Jr CZ 00:28:21 00:35:58 01:04:19

6 psów NB:
1 Stepan, Krkoska CZ 00:30:21 00:40:48 01:11:10
2 Patsch, Georg D 00:33:08 00:41:36 01:14:44
3 Diehl, Christof D 00:32:56 00:42:30 01:15:27

8 psów open:
1 Lüber, Dr. Jürgen D 00:35:47 00:49:14 01:25:01
2 Kathan, Alexandra D 00:38:13 00:46:52 01:25:06
3 Hiermeier, Herbert D 00:35:23 00:50:38 01:26:01

8 psów NB:
1 Merkel, Angelika D 00:42:26 01:02:18 01:44:45
2 Stolz, Jürgen D 00:46:59 01:03:36 01:50:35
3 Surowka, Mateusz PL 00:41:59 01:11:14 01:53:14

Open open:
1 Ropertz, Rudolf D 00:40:34 00:57:38 01:38:12
2 Zwingli, Kurt CH 00:41:31 00:57:03 01:38:35
3 Oyen, Detlef D 00:43:25 00:59:58 01:43:24

SJMW 2 psy open:
1 Lampert, Thomas FL 00:30:17 00:22:02 00:52:20
2 Gruber-Pestel, Karin D 00:31:34 00:21:57 00:53:32
3 Klikarova, Sona CZ 00:31:19 00:22:31 00:53:51

SJMW 2 psy NB:
1 Schlemmer, Tamara D 00:34:46 00:27:03 01:01:49
2 Hederich, Sandra D 00:36:02 00:26:43 01:02:45
3 Kölzow, Achim D 00:46:15 00:32:10 01:18:26

SJW open:
1 Stepankova, Martina CZ 00:29:31 00:20:48 00:50:19
2 Klikarova, Sona CZ 00:30:29 00:21:58 00:52:28
3 Gordner, Sabine D MB 00:34:45 00:25:30 01:00:16

SJM open:
1 Habel, Peter D 00:33:00 00:24:31 00:57:31
2 Sramek, Luboslav SVK 00:34:28 00:23:27 00:57:56
3 Esters, Christian D 00:36:53 00:25:39 01:02:32

Klasyfikacja Juniorów 4 NB:
1 Wlodarczyk, Mikolaj PL 00:20:20 00:26:01 00:46:21
2 Schmitt, Ann-Katrin D 00:23:30 00:29:04 00:52:34

© Copyright Durango Rimo


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (4)
28.01.2008
Ostatni etap Alpirace 2008 - Anterselva we włoskich Dolomitach
21.01.2008
V-VI etap Alpirace 2008 po raz kolejny w Unterjoch
13.01.2008
III-IV etap Alpirace 2008. Unterjoch - sukces z Wildsteig powtórzony
12.01.2006
Mateusz Surówka wygrał Alpirace najbardziej prestiżowy sprinterski wyścig tego(...)



 
 
       
Linkor KEbeth Studio