SEZON 2008-2009

03.02.2009
Nasza ekipa na zawodach AGSD w niemickim Frauenwald 31.01-1.02.2009
autor: JW
Setka zawodników stanęła na starcie zawodów sprinterskich AGSD (tylko psy rasowe) w niemieckim Frauenwaldzie. Trasy pomimo dobrego przygotowania były bardzo grząskie, pokryte sypkim, zmrożonym śniegiem, któremu nie poradził ratrak. A do tego cały czas (z małymi przerwami) sypało delikatnie śniegiem. Publiczność jak zwykle na tych zawodach wspaniała. Kilka tysięcy ludzi obstawiało start i metę oraz połowę trasy

W zawodach startowało 5 Polaków w tym 4 członków Klubu Durango Rimo: Mateusz Surówka, Mikołaj Włodarczyk, Marek Wójcik i Grzegorz Masiuk

W klasie C1 jak zwykle tłoczno. Na 25 startujących zawodników złoto wywalczył Mateusz Surówka. W każdym z dwóch etapów, półtorej minuty za nim na metę wjechało 3 zawodników Iris Mauderer - srebrny medal, Martin Schultz - brązowy medal i na czwartej pozycji Mikołaj Włodarczyk. Od piątego miejsca reszcie zawodników w tej klasie przejechanie 2 x 7.8 km trasy zajmowało już więcej niż 40 minut

W klasie B1 triumfował Stefan Krkoska nasz najlepszy czeski zawodnik w polskim teamie :-). Na drugim miejscu nie dający za wygraną w tym sezonie Niemiec Paul Weyand a na trzecim rewelacyjny Michael Vandeweerd z Holandii. Polak Grzegorz Masiuk zajął w tej klasie 19 pozycję na 22 startujących zawodników

W klasie A na 11 startujacych najszybszą okazała się Angelika Merkel z Niemiec. Srebro wywalczył Mateusz Surówka a brąz Roderich Glastra z Holandii

W klasie Open 7 zawodników z Markiem Wójcikiem zamykającym stawkę.