SEZON 2008-2009

16.03.2009
Rewelacyjne wyniki Durango na Mistrzostwach Polski - Kubalonka 2009
autor: jw
W dniach 14-15 marca na trasach narciarskich Kubalonki odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów w Sprincie. Pomimo rewelacyjnej zimy były to jedyne w tym sezonie zawody sprinterskie zorganizowane na terytorium Polski. Na starcie stanęło tylko 60 zawodników z Polski i Słowacji. Dodatkowo zawody zaliczane były do Pucharu Polski, który w tym roku został prawie w całości rozegrany poza granicami naszego kraju.

Członkowie Klubu Durango Rimo zdobyli 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale:

W klasie B1 Mistrzem Polski został Zbigniew Kunert z Klubu HuskyFan, V-ce Mistrzem Polski został Jacek Sobota także z Klubu HuskyFan a II V-ce Mistrzem Polski został nasz klubowicz Dariusz Juszczyk. W klasie startowało 4 zawodników

W klasie B2 na 3 startujących zawodników Mistrzem Polski została Jolanta Sołek z Klubu Durango Rimo, V-ce Mistrzem Polski została Aleksandra Rolewska z Klubu AmberDog a II V-ce Mistrzem Polski została Marzena Siewiorek także z naszego Klubu

W klasie C1 Międzynarodowym Mistrzem Polski został zawodnik z 1 lokatą w klasie Lukas Ducak ze Słowacji, Mistrzem Polski został zajmujący 2 lokatę Tomasz Jamroży z Klubu Durango RimoV-ce Mistrzem Polski został zajmujący 3 lokatę Mikołaj Włodarczyk z Klubu Durango Rimo. II V-ce Mistrzem Polski został zajmujący 4 lokatę w klasie Mateusz Juszczyk także z Klubu Durango Rimo. Tym samym najliczniej obstawiona klasa C1 została zdominowana przez członków naszego Klubu. W klasie startowało 8 zawodników

W klasie C1 Junior zwyciężyło dwóch naszych klubowych juniorów Mikołaj Włodarczyk przed Mateuszem Juszczykiem

W klasie C2 Mistrzem Polski został Waldemar Stawowczyk z Klubu Wataha, V-ce Mistrzem Polski została Agnieszka Błach z Klubu Durango Rimo a II V-ce Mistrzem Polski został Paweł Maciąg także z Klubu Durango Rimo. W klasie startowało 6 zawodników

W klasie D1 Mistrzem Polski został Tomasz Jamroży z Klubu Durango Rimo, V-ce Mistrzem Polski został Mateusz Juszczyk z Klubu Durango Rimo, Międzynarodowym II V-ce Mistrzem Polski został Kamil Ducak ze Słowacji a II V-ce Mistrzem Polski został zajmujący 4 lokatę w klasie Adam Mańka z Klubu HuskyFan. W klasie startowało 5 zawodników