SEZON 2009-2010

25.01.2010
Nasi Klubowicze na Zawodach w Tri Studne na Horniku 2010 (CZ) - Puchar Europy ESDRA
autor: jw
Tri Studne - Hornik - Mistrzostwa Czeskiej Republiki, Puchar uropy ESDRA 23-24 stycznia 2010

Tri Studne przywitały Polską Ekipę słoneczną pogodą oraz wspaniałymi warunkami śniegowymi na trasach. Mały kameralny stake-out pomieścił prawie 80 załóg z Polski, Niemiec, Austrii, Czech i Słowacji. Na zawodach pojawił się Uwe Radant i Rudi Ropertz. Była też oczywiście cała czołówka czeskich zawodników zarówno startujących w zaprzęgach jak i w skijoringu. W składzie polskiej ekipy mieliśmy Krzysztofa Janeckiego, Mateusza Surówkę, Zbyszka Kunerta, Dariusza i Mateusza Juszczyków, Łukasza Paczyńskiego, Michała Świderskiego, Grzegorza Hachoła, Mikołaja Włodarczyka, Dariusza Stawickiego, Waldemara Stawowczyka, Agnieszkę Błach, Tomasza i Romana Radłowskiego, Jakuba Słowika, Grzegorza Wydrę, Marzenę Siewiorek oraz Agnieszkę Jarecką.

Atmosfera na zawodach była bardzo przyjacielska a czasami nawet sielska. Wszyscy chodzili po stake-out uśmiechnięci i szczęśliwi, że mogą się pościgać na śniegu. Padła nawet propozycja aby w tym sezonie w Tri Studne zorganizować Mistrzostwa Polski. Zapytany o to gospodarz zawodów Jiri Trnka bardzo przychylnie ustosunkował się do naszego pomysłu.

Wszyscy walczyli z dużym zaangażowaniem, przywożąc do Polski 5 złotych, 4 srebrne oraz 2 brązowe medale. Co najciekawsze mieliśmy dwie gwiazdy, które nie stanęły na pudle. Jednym z nich był Krzysztof Janecki z Klubu Husky Fan, który na swoich syberianach startował w klasie A, walcząc z zacięciem z najlepszymi zawodnikami w tej klasie. Niespełna 3 minuty do Krupicki Seniora po 2 dniach zawodów robi wrażenie. Drugi to Łukasz Paczyński z Klubu Sfora, który na mieszanym zaprzęgu składającym się z 2 SH i 2 eurodogów wywalczył 5 pozycję w niezwykle silnie obstawionej klasie C.

Po tych zawodach na pewno wszyscy będziemy trzymali kciuki za powodzenie Agnieszki Błach z Klubu Durango Rimo na MŚ WSA. 15 sekund przewagi po pierwszym etapie nad Waldemarem Stawowczykiem z Klubu Wataha w klasie C2, mamy nadzieję doda Agnieszce skrzydeł. Niestety w drugim dniu Agnieszka pogorszyła czas przejazdu o dwie minuty, najprawdopodobniej przez kontuzję psa. Za to Waldek poleciał równiutko w każdym dniu mając prawie identyczny czas. Pamiętając, że cały czas startuje tylko na 3 psach pochylamy głowy nad formą jego i psów.

Mateusz Surówka po raz kolejny pokazał pazur, zdobywając 3 złote medale. W klasie C1 i D1 był faworytem ale w klasie B1 faworytem był niewątpliwie Stepan Krkoska, który ostatecznie uplasował się na 2 pozycji.

Nieźle sobie radził także młody zawodnik Jakub Słowik z Klubu Durango Rimo zdobywając srebro w klasie D2 ale mając w drugim dniu lepszy czas od pierwszego w tej klasie, Słowaka Michała Reisingera.

W klasie A startowało 6 zawodników. Złoto wywalczył faworyt Rudi Ropertz z Niemiec przed Brano Spisakiem ze Słowacji i Peterem Krupicką Sen z Czech. Krzysztof Janecki był 4 w tej klasie.

W klasie B brakowało Polaków. Na 3 zawodników jakich startowało w tej klasie wygrał Jiri Trnka Jun.

W klasie B1 startowało 7 zawodników w tym 3 Polaków. Zwyciężył Mateusz Surówka przed Stepanem Krkoską z Czech oraz także z zawodnikiem z Czech Zdenkiem Kurką. W tej klasie startowało dwóch Polaków: Zbyszek Kunert oraz Dariusz Juszczyk. Zajęli oni odpowiednio piątą i szóstą lokatę.

W klasie B2 na starcie stanęło tylko dwóch zawodników z Polski: Marzena Siewiorek z Klubu Durango Rimo i Tomasz Radłowski. Wygrała Marzena Siewiorek

W klasie C najtłoczniej bo aż 15 startujących zawodników. Zwyciężył Słavomir Pavlik z Czech przed Dagmar Nesnerovą z Czech i Uwe Radantem z Niemiec. W tj klasie najlepszy z Polaków Łukasz Paczyński był piąty, Michał Świderski siódmy a Grzegorz Hachoł dziewiąty.

W klasie C1 na czele i złoto Mateusz Surówka. Srebro Ondrej Broż z Czech a brąz Mikołaj Włodarczyk z KLubu Durango Rimo. W tej klasie także czołówka Polaków na codzień startujących w tej klasie. Dariusz Stawicki zajął 4 miejsce a Mateusz Juszczyk piąte. W klasie startowało 10 zawodników.

W klasie C2 walka rozegrała się pomiędzy Agnieszką Błach a Waldemarem Stawowczykiem. Ostatecznie złoto wywalczył Stawowczyk. W tej klasie startował Polak Roman Radłowski zajmując 4 lokatę na 4 startujących.

W klasie D1 dwóch Polaków na najwyższych stpniach podium. Złoto dla Mateusza Surówki, srebro dla Mateusza Juszczyka z Klubu Durango Rimo a brąz dla zawodnika ze Słowacji Andreja Drabika

W klasie D2 6 zawodników na starcie. Złoto wywalczył Michał Reisinger ze Słowacji przed Jakubem Słowikiem i Romanem Radłowskim. W tej klasie mieliśmy jeszcze jednego Polaka Grzegorza Wydrę który uplasował się na 5 pozycji.

W klasie SKJ1W zwyciężyła Czeszka Martina Stepankova przed Iloną Erlebachovą i Soną Klikarovą. Obie to zawodniczki z Czech. na 5 miejscu uplasowała się polska zawodniczka Agnieszka Jarecka. W klasie starowało 7 zawodniczek.