SEZON 2009-2010

08.02.2010
6-7 lutego na zawodach w niemieckim Frauenwald nasi klubowicze zajęli czołowe miejsca na podium
Dziesięciu musherów z Polski stawiło się w ten weekend na zawodach w niemieckim Frauenwald: Mateusz Surówka, , Mikołaj Włodarczyk, Mateusz Juszczyk, Dariusz Juszczyk, Agnieszka Błach, Tomasz Jamroży, Ryszard Jamroży , Jakub Słowik, Marek Wójcik wszyscy z klubu Durango Rimo oraz Waldemar Stawowczyk z klubu Wataha.
 
Na miejscu czekała nas niemiła niespodzianka. Organizatorom zepsuły się dwie maszyny do odśnieżania i stake-out był o połowę mniejszy niż w poprzednich latach. A na zawody zjechachało się ponad 130 załóg. Mniej wiecej o 4 po południu zaczął się "sajgon". Zawodnicy ustawiali samochody tak blisko siebie, że psy sikały do przyczep kampingowych. Z nadejściem zmroku wszystkim puściły nerwy no i zaczęło się. Polacy zwarli szeregi i byli gotowi na III wojnę światową:-) Rozpoczęły się walki. Najpoźniej nadjeżdżające ekipy ustawiały swoje pojazdy na drogach dojazdowych na start. Mniej więcej o 18.00 popłynęła pierwsza krew. Pobili się dwaj Niemcy i trzeba było wzywać ochronę. Polacy solidarnie bronili swoich i tak nie najlepszych pozycji. Przekleństwa leciały w kilu językach jednocześnie. Dopiero pierwszy wieczór maszera rozładował emocje.  
 
W klasie C1 na 30 startujących zawodników 1 miejsce zajął bezkonkurencyjny w tej klasie Mateusz Surówka, 2 miejsce Tomasz Jamroży, 3 miejsce Iris Mauderer. W tej klasie Mikołaj Włodarczyk zajął 4 miejsce, Mateusz Juszczyk uplasował się na 11 pozycji, a Ryszard Jamroży na 16 miejscu.
 
W klasie C2 na 7 startujących zawodników: 1 miejsce Waldemar Stawowczyk, 2 miejsce Agnieszka Błach, 3 Wolfgang Fritz
 
W klasie B1 na 14 startujących zawodników Darek Juszczyk zajął 9 pozycję. Zwyciężył Paul Wayandt. Mateusz Surówka, po pierwszym dniu zawodów będący na drugim miejscu, za względu na kłopoty zdrowotne jednego z psów nie wystartował w drugim dniu zawodów.
 
W klasie D1 na 18 startujących zawodników: 1 miejsce Mateusz Surówka, 2 Mateusz Juszczyk, 3 Tomasz Jamroży. Mikołaj Włodarczyk zajął 8 pozycję.
 
W klasie D2 na 7 startujących zawodników: 1 miejsce Jakub Słowik, 2 Melanie Fritz, 3 Stephan Holzhuter
 
W klasie O na 8 startujących zawodników: 1 miejsce Neubert Karsten. Marek Wójcik na 8 pozycji.
 
 

© Copyright Durango Rimo


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (0)
 
 
       
Linkor KEbeth Studio