SEZON 2009-2010

17.02.2010
Mistrzostwach Europy FISTC 2010 w słowackim Donovaly Mateusz Surówka i Mikołaj Włodarczyk zdobyli tytuły mistrzowskie
W dniach 12-14 lutego 2010 w słowackim Donovaly odbyły się Mistrzostwa Europy FISTC. 
Na starcie stanęli także polscy musherzy, przygotowujący się do Mistrzostw Świata w Oberwiezenthal: Krzysztof Janecki, Zbigniew Kunert obaj z klubu Husky Fan, Mateusz Surówka i Mikołaj Włodarczyk z Klubu Durango Rimo.
 
Donovaly, miejscowość położona w Tartach Niżnych przywitała zawodników silnymi opadami śniegu. Trasy zawodów, wymagały niesamowitej kondycji psów i musherów. Góry, długie podjazdy a do tego głęboki śnieg na trasie, którego nie był w stanie ubić ratrak.
Psy zapadały się "po pachy", z góry trzeba było zjeżdżać na macie, aby nie wybiły sobie barków. Do tego mgła i zamieć. Krzysiu Janecki startujący w klasie A1 (na 11 zawodników) - po pierwszym dniu na 3 pozycji, Zbyszek Kunert w klasie B1 (20 startujących) po pierwszym dniu na 13 pozycji, Mateusz Surówka w klasie C1 (19 startujących) 1 miejsce, Mikołaj Włodarczyk w klasie C1 - 4 pozycja i 1 miejsce w klasyfikacji C1 Junior. Nie obyło się bez problemów organizacyjnych. Mikołaj startujący jako pierwszy zawodnik w klasie C1 miał zamknięty przejazd C i funkcyjny z uporem maniaka kierował go na trasę klasy B:-)  
 
W drugim dniu zawodów  Krzysiu Janecki na 3 pozycji, Zbyszek Kunert na 14 miejscu, Mateusz Surówka 1 miejsce, Mikołaj Włodarczyk 3 pozycja oraz 1 miejsce w juniorach.
 
Niestety w ostatnim dniu zawodów nie udało się utrzymać 3 miejsca Krzysiowi Janeckiemu w klasie A1. Spadł na 4 pozycję. Pozostali zawodnicy w klasyfikacji bez zmian: Zbyszek Kunert 14 miejsce,  złoto dla Mateusza Surówki i tytuł Mistrza Europy FISTC w klasie C1, złoto dla Mikołaja Włodarczyka i tytuł Mistrza Europy Junior w klasie C1  oraz brąz i tytuł II Vice Mistrza Europy dla Mikołaja Włodarczyka w klasie C1.
 
 
 

© Copyright Durango Rimo


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (0)
 
 
       
Linkor KEbeth Studio