SEZON 2009-2010

09.03.2010
Nasi klubowicze na Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2010 - Tri Studne 6-7 marca
Z powodu braku chętnych do organizacji Mistrzostw Polski na terenie Polski, Zarząd PZSPZ na zgłoszenie Dyrektora ds Sprintu Zima Jacka Włodarczyka podjął decyzję o organizacji Mistrzostw na terytorium Czeskiej Republiki w miejscowości Tri Studne. Miejsce Mistrzostw zostało wybrane po wielu przemyśleniach. Zarząd podjął decyzję biorąc pod uwagę zarówno względy ekonomiczne całego przedsięwzięcia jak i jakość tras i organizacji zawodów. Już po fakcie można z całą pewnością stwierdzić, że podjęta została dobra decyzja.

Trasy w Tri Studnie zostały perfekcyjnie przygotowane przez Rodzinę Trnków, bezpośrednich organizatorów tych Mistrzostw. Do tego wspaniała mroźna pogoda, która tylko dodała animuszu naszym psom. Wspaniała atmosfera na Horniku oraz międzynarodowa obsada to już zasługa samych zawodników.

W klasie A MMP został Brano Spisak ze Słowacji przed Sergeyem Panyukhinem z Rosji i Pavlem Zvolskim z Czeskiej Republiki. Pierwszy z Polaków, zdobywca tytułu Mistrza Polski - Maciej Tomaszewskim z Klubu Inuit zajął w tej klasie 4 lokatę, drugi z Polaków - Krzysztof Janecki zajął 8 lokatę a trzeci - Dariusz Juszczyk z Klubu Durango Rimo 9 lokatę. W klasie startowało 9 zawodników.

W klasie B0 na czele stawki oraz tytuł MMP Jirka Trnka ml., srebrny medal Gabriela Trnkova a brąz Maciej Wodziński z Klubu Grey. Tym samym Maciej Wodziński zdobył tytuł Mistrza Polski, czwarta w klasfikacji B0 Anna Bajer z Klubu Biały Kieł tytuł V-ce MP a piąty w klasyfikacji Marcin Świerżewski z Klubu HuskyFan tytuł II V-ce Mistrza Polski. W klasie startowało 5 zawodników.

W klasie B1 na starcie stanęło 7 zawodników. Tytuł MMP zdobył faworyt w tej kategorii Stepan Krkoska z Czeskiej Republiki, srebrny medal zdobył Mateusz Surówka z Klubu Durango Rimo a brązowy medal i tytuł II V-ce MMP Manuela Petutsching z Austrii. Automatycznie Mateusz Surówka wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji Polaków zdobywając tytuł Mistrza Polski w Klasie B1, tytuł V-ce Mistrza Polski zdobył Mikołaj Włodarczyk z Klubu Durango Rimo a tytuł II V-ce Mistrza Polski Anna Suwalska także z Klubu Durango Rimo. Włodarczyk i Suwalska zajęli odpowiednio 4 i 5 pozycję w klasyfikacji generalnej. 6 pozycję w tej klasie zajął Henryk Wysocki z Klubu HuskyFan. Jako jedyny junior w tej klasie Mikołaj Włodarczyk otrzymał także złoty medal dla najlepszego-jedynego juniora.

W klasie B2 4 zawodników i sami Polacy. Tytuł Mistrza Polski wywalczyła Aleksandra Rolewska z Klubu AmberDog, srebro dla Marzeny Siewiorek z Klubu Durango Rimo a brąz dla Macieja Szlachetko z Klubu AmberDog. 4 miejsce w tej kategorii zajęła Beata Patrzałek z Klubu Cze-Mi.

W klasie C0 panowała największa konkurencja. Na starcie stanęło 13 zawodników w tym 6 Polaków. Tytuł MMP zdobył Slavomir Pavlik z Czech, V-ce MMP Aleksandra Panyukhina z Rosji a tytuł II V-ce MMP Peter Marcin ze Słowacji. Najlepszą z Polaków była Agnieszka Rychwalska z Klubu Biały Kieł, która może się poszczycić tytułem Mistrza Polski w tej klasie (6 lokata w klasyfikacji generalnej), tytuł V-ce MP przypadł Joannie Wodzińskiej z Klubu Grey (7 lokata) a tytuł II V-ce MP Michałowi Świderskiemu z Klubu Grey (9 lokata). Na 10 miejscu uplasował się Piotr Subiel a na 12 i 13 miejscu Adrian i Łukasz Michalski.

W klasie C1 tylko 3 zawodników i sami Polacy. Tytuł Mistrza Polski dla Mateusza Surówki, tytuł V-ce Mistrza Polski wywalczył Mikołaj Włodarczyk a tytuł II V-ce Mistrza Polski przypadł Łukaszowi Paczyńskiemu z Klubu Sfora

W klasie C2 także 3 zawodników i także 3 Polaków. Tytuł Mistrza Poski dla Waldemara Stawowczyka z Klubu Wataha, tytuł V-ce Mistrza Polski wywalczyła Agnieszka Błach z Klubu Durango Rimo a tytuł II V-ce Mistrza Polski przypadł Jolancie Sołek także z Klubu Durango Rimo

W klasie D0 na 7 startujących zawodników tytuł MMP wywalczył Grzegorz Hachoł, V-ce MMP Peter Marcin ze Słowacji a II V-ce MMP Łukasz Paczyński. Tym samym Grzrgorz Hachoł może się pochwalić także tytułem Mistrza Polski, Łukasz Paczyński tytułem V-ce Mistrza Polski a 6 w klasyfikacji generalnej Marlena Błach z Klubu Grey tytułem II V-ce Mistrza Polski. W tej klasie Anna Bajer zajęła 7 ostatnią lokatę

W klasie D1 na 6 startujących zawodników tytułem MMP może się szczycić Christof Rotter z Austrii, tytułem V-ce MMP Mateusz Juszczyk z Klubu Durango Rimo, a tytułem II V-ce MMP Igor Pribula ze Słowacji. Tym samym Mateusz Juszczyk został Mistrzem Polski w klasie D1, czwarta w klasyfikacji generalnej Alicja Kubiczek została V-ce Mistrzem Polski a piąty Mariusz Kostrzewa z Klubu Wataha został II V-ce Mistrzem Polski

W klasie D2 zdobywcą tytułu MMP i tym samym tytułu Mistrza Polski został Jakub Słowik z Klubu Durango Rimo. V-ce MMP został Jaroslav Banoci ze Słowacji a II V-ce MMP Mikołaj Waśkowski z Klubu Cze-Mi. Mikołaj Waśkowski automatycznie otrzymał tytuł V-ce Mistrza Polski a trzeci z Polaków i czwarty w klasyfikacji generalnej Roman Radłowski z Klubu Cze-Mi został II V-ce Mistrzem Polski. W klasie D2 startowało 7 zawodników a w tym Mirosław Waśkowski uplasował się na 6 lokacie a Adam Cmiel na 7

W klasie SKJM na starcie stanęło 8 zawodników. Tytuł MMP wywalczył Luboslav Sramek ze Słowacji, V-ce MMP wywalczył Tomas Stejskal z Czech a II V-ce MMP zdobył Jan Łacek. Tym samym Jan Łacek został Mistrzem Polski w klasie SKJM. Ostatni w tej klasie Mariusz Kostrzewa nie ukończył wyścigu.

W klasie SKJW wystartowały 4 zawodniczki w tym Agnieszka Rychwalska, która nie ukończyła wyścigu. Tytuł MMP wywalczyła Martina Stepankova z Czech. Srebro przypadło Agnieszcze Jareckiej z Klubu AmberDog a brąz Annie Rodo z Klubu Biały Kieł. Tym samym obie panie mogą się poszczycić odpowiednio tytułem Mistrza i V-ce Mistrza Polski