SEZON 2009-2010

08.03.2010
Dwa złote medale dla Surówki, srebro dla Jamrożego oraz brąz dla Błach na Mistrzostwach Świata WSA w Oberwiesenthal
Pomimo, że minął już ponad tydzień od zakończenia Mistrzostw Świata WSA 2010 w niemieckim Oberwiesenthal, dyskusje na temat organizacji tych zawodów nie milkną. Trzeba przyznać, że były to najgorzej zorganizowane Mistrzostwa WSA od 2003 roku, czyli od czasu, kiedy w Mistrzostwach WSA zaczeli masowo startować Polacy. Pomimo zapewnień organizatora, że poprawią wszystkie niedociągnięcia z 2009 roku, kiedy to w Oberwiesenthal odbyły się Otwarte Mistrzostwa Niemiec. Niestety nie poprawiono prawie nic. Prawie, bo wieczór maszera odbył się na stake-out a nie w miasteczku jak to było rok wcześniej. Poza tym wszystko było po staremu.
Plusem był niwątpliwie wieczór maszera. Jedzenie i picie było bardzo smaczne i było go pod dostatkiem. Zespół przygrywający do tańca spisywał się przyzwoicie a nasza i rosyjska ekipa bawiła się najlepiej, zagrzewając wszystkich do naprawdę fantastycznej zabawy.
 
Ale największym plusem była postawa sportowa naszych zawodników. Nie zawiedli nasi klubowicze: Mateusz Surówka (złoty medal w klasie C1 i D1 oraz 4 lokata w klasie B1) ani Tomasz Jamroży (srebrny medal w klasie D1 oraz 4 lokata w klasie C1), którzy typowani byli do klasyfikacji drużynowej. Bardzo dobrze pojachała Agnieszka Błach (brązowy medal w klasie C2). 
 
Po raz piąty z rzędu na Mistrzostwach WSA nasza ekipa zdobyła drużynowy złoty medal, pozostawiając zdziwionych Niemców daleko w tyle. Najbardziej cieszy fakt, że polską i niemiecką ekipę przedzielili Czesi, którzy na tych Mistrzostwach wystawili tylko 4 swoich zawodników ale zdobywając aż 2 złote i jeden brązowy medal.
 
Pozostałe miejsca naszych klubowiczów:
 
W klasie B1 na 40 startujących zawodników Dariusz Juszczyk nie ukończył wyścigu
Jolanta Sołek była 4 w klasie B2 na 8 startujących zawodników. W tej samej klasie Marzena Siewiorek 7
Mikołaj Włodarczyk zdobył 9 miejsce w klasie C1 na 41 startujących zawodników. W tej samej klasie Mateusz Juszczyk nie ukończył wyścigu
Jolanta Sołek zajęła 7 miejsce w klasie C2 na 13 startujących zawodników. W tej samej klasie Paweł Maciąg zajął 11 pozycję
Mateusz Juszczyk zajął 4 miejsce w klasie D1 na 32 startujących zawodników. W tej samej klasie Ryszard Jamroży zajął 13 pozycję
Jakub Sowik z Klubu Durango Rimo zajął 5 pozycję w klasie D2 na 15 startujących zawodników
 
Jeden pies z naszej ekipy z klasy D1 Mateusza Surówki poddany został kontroli antydopingowej. Wyniki będą znane za około 2 miesiące.
 
 

© Copyright wirtualnywydawca.pl


KOMENTARZE (0)
PODOBNE WIADOMOSCI (0)
 
 
       
Linkor KEbeth Studio