23.01.2006
Mateusz Surówka i Mikołaj Włodarczyk startowali w Mistrzostwach Niemiec
zródlo: BSSC
autor: JW
21-22.01.06 w bawarskim Frauenau odbyły się otwarte Mistrzostwa Niemiec. Na starcie stanęło 130 zawodników z Niemiec i dwóch Polaków z Klubu Durango-Rimo. Po raz pierwszy w historii, Polacy startowali na Mistrzostwach Niemiec. Mateusz Surówka zdobył tytuł Int. Champion of Germany w klasie C1 a Mikołaj Włodarczyk Int. V-ce Champion of Germany w klasie D1

Mateusz Surówka zdeklasował 21 rywali w swojej koronnej klasie C1 pokonując trasę w łącznym czasie 35 min 19 sek. Drugie miejsce zajął Martin Schultz-Hanke (39 min 27 sek), jako trzeci finiszował Lutz Goldammer z czasem 40 min 24 sek. Dodatkowo Mateusz w klasie A zajął 4 miejsce (po pierwszym dniu zajmując 3-cią pozycję). Atmosfera euforii jaka towarzyszyła wjazdowi Mateusza na metę w drugim dniu zawodów, zgotowana przez zawodników niemieckich, pokazuje jak wielkim szacunkiem zawodnicy ci obdarzają naszego Mateusza.

Ogromna konkurencja panująca w Niemczech w klasach B1 i C1  oraz limit miejsc na Mistrzostwach Świata "zmusza" zawodników do startu w innych klasach aby tylko zakwalifikować się na mistrzostwa. Dlatego klasa D1 została obstawiona przez kilku zawodników z czołówki B1 i C1: Abraham Jorg (7 miejsce w B1, 3 miejsce w D1), Iris Mauderer (5 miejsce w B1, 4 miejsce w D1), Arno Steichler (po problemach na trasie w pierwszym dniu dopiero 12 miejsce w C1, 6 miejsce w D1), oraz zwycięzca w D1 Michael Kasbohrer który po poważnej kontuzji jednego psa został zmuszony do startów z dwoma psami. Mikołaj Włodarczyk, z czasem 24 min 49 sek uplasował się na 2 pozycji, przegrywajac z Kasbohrerem o 13 sek. wyprzedzając Abrahama Jorga o 1 min 55 sek. V-ce Mistrz Europy w D1 z Nauders 2005, Marco Diemer, zajął 5-tą lokatę z łacznym czasem 27 min 48 sek.