SEZON 2005-2006

14.02.2006
4 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy zdobyli członkowie Durango-Rimo na MŚ we Frauenwald
autor: JW
Po raz pierwszy w historii mistrzostw WSA Polacy zdobyli drużynowe Mistrzostwo Świata. Odebraliśmy ten tytuł Niemcom i to do tego na ich własnym terenie. Mateusz Surówka po raz pierwszy skasował dwa złote medale w C1 i D1 (w zeszłym roku na ME w Nauders miał  złoto w C1 i brąz w A).

Czarny koń Naszej reprezentacji Tomasz Kudełka potwierdził, że jego powrót do tego sportu po 5 latach był nam potrzebny jak śnieg pod płozami, nie tylko wygrywając w klasie D2 ale do tego w jak pięknym stylu.

Tomek Jamroży na którym ciążył obowiązek zdobycia punktów dla drużyny pokazał, że w klasie D1 jest mistrzem niewiele ustępując Mateuszowi Surówce.

Andrzej Wilczopolski i Jola Sołek tradycyjnie najlepsi w B2, Paweł Maciąg po pięknym finiszu w trzecim dniu stanął dumnie na pudle zajmując ostatecznie 3 lokatę.

Wśród 7 startujących juniorów Mikołaj Włodarczyk uplasował się na 2 pozycji a w generalnej klasyfikacji z seniorami zajął 7 miejsce w D1.

Lucyna Żywicka była 7 w SJW i najlepsza wśród Polek startujących w tej klasie. Zbigniew Moskalik zajął 23 pozycję w C1, Marzena Siewiorek była 8 w C2 a Agnieszka Błach 8 w D2.

Z pozostałych polskich zawodników z innych klubów bardzo dobrze spisała się Kasia Snela zajmując 16 pozycję w B1 i Alicja Betkiewicz z 18 pozycją w C1. Należy pamiętać, że klasy te są zawsze najsilniej obstawione. Grzegorz Lindner zajął 20 pozycję w B1 a Krzysztof Janecki 21. Jolanta Kałat była 8 w SJW a Agnieszka Jarecka - 9. Nasz drugi junior w reprezentacji Roman Radłowski  zajął 12 pozycję w D2 a jego tata Tomasz Radłowski uplasował się oczko niżej.

W klasie SJW startowało 9 zawodniczek, w B1 - 24 zawodników, w klasie B2 - 3 zawodników, w klasie C1 - 29, w klasie C2 - 11, w klasie D1 - 18, w klasie D2 - 16